ویرایش:
سه شنبه، 1 آبان 1397
آخرین اخبار
گفتگو
10:54 - 1396/9/13

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی:

دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سینماگران سبب رفع موانع سینمایی می شود

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی از تعامل و هم اندیشی به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه های دولت دوازدهم یاد کرد و گفت: معتقدم تعامل و گفت و گوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان منجر به همدلی بیشتر، رفع موانع در تولید و توزیع آثار و رونق سینما خواهد شد.

علیرضا تابش  در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به دیدار و نشست های مستمر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان افزود: یکی از اصلی ترین برنامه های دولت تدبیر و امید و مسوولان آن در سطوح مختلف مدیریتی، به ویژه در حوزه فرهنگ برقراری گفت وگو، تعامل، رایزنی، همفکری و هم اندیشی در راستای رفع مشکلاتی است که در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری در بخش خصوصی می تواند بروز کند.

وی اظهار داشت: به هر میزان که چنین ملاقات هایی از جنس گفت و شنود افزایش یابد به همان نسبت، در آینده ای نه چندان دور، شاهد همدلی بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر در جهت رفع موانع در تولید و توزیع آثار هنری و رونق تولید آثار و فیلمها خواهیم بود.

تابش ادامه داد: همچنین این دیدارها سبب می شود سینماگران، شاهد شکوفایی اندیشه های متعالی خود باشند و هم مخاطبان سینما از این آثار استقبال ها بیشتری کنند و متقابلا خادمان دولتی در حوزه فرهنگ، بازتاب تلاش های خود را در آن خواهند دید.

وی افزود: «گفت وگو، حقوق و هویت فرهنگی» هدف کلی برنامه های چهار ساله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ١٣٩٧- ١٤٠٠ تعیین شده و انسجام و هماهنگی فعالان فرهنگی، گفت وگوی فرهنگی، بهبود فضای کسب و کار در حوزه فرهنگ، زمینه سازی گفت و وی اصحاب فرهنگ و هنر با دستگاه های موثر کشور از رئوس برنامه های دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

تابش خاطرنشان کرد: ٣١ شهریور ماه سال جاری نشست هم اندیشی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی چاپ و نشر در فضایی صمیمی برگزار شد، با توجه به شناختی که از خصلت های فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دارم، او همواره شنونده پیشنهادات و درددل های اهالی هنر، خصوصا سینماگران است و خواهد بود، و در این چارچوب دوم آذرماه نشست اقایبی صالحی با اصناف سینمایی برگزار شد.

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی ابراز امیدواری کرد با توجه به تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تدوام اینگونه نشست ها و استقبال اهالی سینما و فرهنگ و هنر همواره شاهد رشد و نمو و رونق در خروجی تولیدی حوزه سینمای کشور با استفاده از ظرفیت های موجود این عرصه باشیم.

تعدادی از سینماگران و اعضای تشکل های صنفی سینما روز پنجشنبه دوم آذر ماه ضمن دیدار با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در موزه سینما، مسایل و مشکلات خود را بیان کردند.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.