ویرایش:
یکشنبه، 30 دی 1397
آخرین اخبار
گفتگو
21:00 - 1396/11/20

رئیس سازمان سینمایی در برنامه «سینما هفت» اعلام کرد:

رونمایی از «صندوق سرمایه گذاری جسورانه» برای سینما

محمد مهدی حیدریان از تأسیس صندوق ‌ویژه برای سرمایه گذاری در سینما در بورس خبر داد.

محمد مهدی حیدریان معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی شامگاه پنجشنبه ۱۹بهمن در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «سینما هفت» شبکه سه، با اشاره به لزوم
جهانی شدن سینمای ایران گفت: جهانی شدن سینمای ایران امروز یک رؤیا نیست و ما هر ساله بیش از ۲۰۰ جایزه می‌گیریم ولی باید از این دستاورد استفاده کنیم و با فعالان بدنه سینمای جهان رابطه برقرار کنیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان سینمایی به دنبال کمک فکری و مالی به سینماگران است افزود: شعار برنامه حمایتی ما ایجاد حیات طبیعی سینما است در حوزه اقتصادی سینمای ما نیاز به نقدینگی دارد و با سازمان بورس توافقات لازم انجام شده است و بعد از جشنواره فیلم فجر «صندوق ویژه سرمایه گذاری» در سینما با نام «صندوق‌ جسورانه» رونمایی می‌شود.حیدریان افزود: مردم می‌توانند با استفاده از این صندوق‌ها و با همکاری بورس با استفاده از سرمایه اندک خود در سینما در تولید فیلم سرمایه گذاری کنند و بر اساس تمام سرمایه‌ای که مردم دارند بسته‌های از فیلم‌های بخش خصوصی به آنها معرفی می‌شود و یک شورای کارشناسی درباره میزان سودآوری فیلم نظر می‌دهد و تامین سرمایه برای سینمای ایران می‌تواند از طریق بورس پذیره نویسی شود و سینمای ایران وارد بورس می‌شود.

وی ادامه داد: ما دو کار را به موازات هم باید انجام بدهیم اول اینکه بازارهای صنعت تصویر را گسترش بدهیم که یکی از این بازارها سالن‌های سینمایی هستند. در سال گذشته ۶۰ سالن سینما به ناوگان سینماهای کشور اضافه شدند و تا پایان سال آینده ۹۰ سالن دیگر نیز اضافه می‌شوند.

رئیس سازمان سینمایی که در برنامه سینمایی هفت حاضرشده بود افزود: VOD و IPTV نیز با سرعت در حال گسترش است و بخش خصوصی برای نمایش خانگی و VOD ۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ویژه کرده است اما ما باید کمیت تولید را همراه با لحاظ کردن کیفیت تولید افزایش بدهیم زیرا اگر خوب فیلم نسازیم نه تنها دیگر مخاطبان خارج از کشور فیلم ما را تماشا نمی‌کنند بلکه مخاطب داخلی نیز توجه نخواهد کرد.

وی همچنین درباره تفکیک سینمای رسانه با سینمای سینماگران در جشنواره فیلم فجر گفت: باید همه بخش‌های ما حرفه‌ای شود و یکی از این بخش‌ها جشنواره فیلم فجر و منتقدان و روزنامه نگاران است. در سال‌های گذشته انتقادهای وارد شده بود که تمام خبرنگاران و منتقدان حاضر در جشنواره ۵۰۰ نفر بودند و بقیه افراد مشخص نبودند چه کسانی هستند و با چه هدفی به جشنواره می‌آیند و این مسئله به فعالیت روزنامه نگاران لطمه می‌زد.

وی ادامه داد: برج میلا ویژگی کاخ جشنواره را ندارد و قصد داریم از سال آینده با همکاری شهرداری و سازمانهای دیگر تأسیس کاخ جشنواره را شروع کنیم.
حیدریان با اشاره به عدم نفوذ در داوری سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: به جز روز اول جشنواره که درباره کلیات و برنامه جامع سینما با هیات داوران صحبت کردم هیچ تماسی با داوران نداشته‌ام.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.