ویرایش:
جمعه، 2 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گفتگو
10:49 - 1396/12/21

علیرضا تابش: بنیاد فارابی و موسسه اکو ظرفیت همکاری فراوانی دارند

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: کشورهای عضو موسسه فرهنگی اکو ظرفیت مناسب و فراوانی برای گسترش همکاری در حوزه‌های مختلف فرهنگی از جمله سینما دارند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از ایرنا، علیرضا تابش درباره تازه‌ترین دیدار خود با رییس موسسه فرهنگی اکو و امضای تفاهمنامه همکاری با این موسسه اظهار داشت: مهمترین اقدامی که درباره این تفاهمنامه می‌‎توان به آن اشاره کرد تولید فیلمی با موضوع «نوروز» توسط کشورهای عضو اکو است.

وی با بیان اینکه بر اساس این توافق دبیرخانه همکاری دائمی بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی اکو و سازمان همکاری‌های منطقه‌ای سینمایی راه اندازی خواهد شد، افزود: بنابراین در پی ایجاد این صندق برنامه های مشترکی همچون گسترش و توسعه منطقه‌ای و بین‌المللی فعالیت‌های حوزه فیلم و سینمای کشورهای عضو اکو تقویت و راه اندازی می شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی توسعه و پخش و مبادله فیلم همچنین همکاری در برنامه ارتباطات استراتژیک را از دیگر محورهای تفاهمنامه بین فارابی و اکو عنوان کرد و توضیح داد: در تلاش هستیم با پیگیری و دقت مناسب این موضوعات را هر چه سریعتر عملیاتی و به سرانجام برسانیم.

به گفته تابش، از دیگر محورهای مورد توجه در این تفاهمنامه، ایجاد قطب‌های نوآوری در حوزه سینما و صنعت تصویر و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه‌های مشترک در حوزه فیلم و سینما و صنعت تصویر است.

وی با بیان اینکه طرفین برای تبادل، طراحی و سفارش فیلمنامه به منظور تولید مشترک نیز توافقاتی کردند، توضیح داد: در این باره نیز تصمیم گیری بر آن شد تا قرارداد نمایش و جایزه اکو در جشنواره‌های سینمایی مختلف کشورهای عضو اکو نیز انجام شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی تشکیل کمیسیون مشترک فعالان صنعت فیلم سینمای ایران و کشورهای اکو و به روز رسانی بانک اطلاعاتی سینمایی این کشورها را از دیگر موضوعات مورد توجه این تفاهمنامه عنوان کرد.

تابش با بیان اینکه این تفاهمنامه به مدت دو سال از سوی طرفین قابل اجرا خواهد بود، خاطرنشان کرد: نخستین کارگروه مشترک بین بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی اکو یک ماه پس از امضای تفاهمنامه برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، محمد مهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.