ویرایش:
جمعه، 2 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گزارش
14:23 - 1396/12/21

افتتاح مجتمع فرهنگی سینمایی خلیج فارس در دامغان

مجتمع فرهنگی سینمایی خلیج فارس با ظرفیت 300 مخاطب در شهر دامغان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری؛ آیین افتتاح مجتمع فرهنگی-سینمایی خلیج فارس دامغان با حضور سیدهادی حسینی معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری،سید حسین سیدی مدیر عملکرد سازمان امور سینمایی،حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، مدیران فرهنگی و هنرمندان استان سمنان برگزار شد.

در این مراسم علی اصغر مجد فرماندار شهرستان دامغان با اشاره به نیاز این شهر به وجود سینما گفت: باید از تلاش‌های کستانی که باعث ساخت چنین مکان فرهنگی شدند تقدیر کرد چراکه شهر دامغان به یک مجتمع فرهنگی-هنری و سینما نیاز داشت و این مجتمع می‌تواند منجر به توسعه و ارتقاء سطح فرهنگی اقشار مختلف مردم و جوانان شود.

همچنین رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری با اشاره به رویکرد سازمان امور سینمایی در حمایت از سالن‌سازی در کشور گفت: یکی از برنامه‌های مهم سازمان امور سینمایی عقد تفاهمنامه با استان‌های مختلف جهت احداث سالن در شهرهای فاقد سینما و ساخت مجتمع‌های سینمایی با مشارکت بخش خصوصی است که در همین راستا ساخت 62 سالن سینما در شهرهای فاقد سینما و فعال کردن 129 سینمای سیار در شهرهای مرزی و محروم را در برنامه داریم.

مجتمع فرهنگی سینمایی خلیج فارس دامغان در پنج طبقه و با زیربنای ٧٠٠ مترمربع و مشتمل بر سه سالن سینما با ظرفیت ٣٠٠ صندلی و با حمایت موسسه سینماشهر مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مجتمع سینمایی پس از افتتاح با حضور مقامات و هنرمندان از روز یکشنبه 20 اسفندماه با نمایش فیلم‌های سینمایی روز کارش را آغاز نمود که در اولین روز فعالیت بیش از 1300 مخاطب را توانست جذب کند.
 

 
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.