ویرایش:
یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398
آخرین اخبار
خبر
16:16 - 1397/6/21

پیام تبریک رییس سازمان سینمایی به مناسبت روز ملی سینما

محمد مهدی حیدریان به مناسبت فرارسیدن روز ملی سینما، این روز را به تمامی سینماگران و دوست‌داران هنر هفتم تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری، متن پیام محمد مهدی حیدریان، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی به شرح زیر است:

« بیست و یکم شهریورماه که روز ملی سینما نامگذاری شده است، فرصتی است برای ارج نهادن به سعی صادقانه جملگی تلاش‌گران این عرصه و همچنین ارتقای گستره خدمت به خدمت‌گزاران سینما و تدبیر بیشتر در مسیر تسهیل خدمات ارزنده سینمایی به عموم جامعه.

بلوغ روزافزون خانواده بزرگ سینما، نقطه امید و افق روشن این روزهای صنعت سینما در این کهن مرز و بوم است. وقتی باور ما بر این مهم استوار است که شایسته‌تر و بایسته‌تر است که سینما منتقدی منصف و مشفق باشد، و پیام امید به آینده را منتشر سازد، بنابراین تاکید بر اصل مسوولیت‌پذیری اجتماعی آن نیز داریم.

سینما با در نظر گرفتن منافع ملی و عموم مردم جامعه باید نسبت به آینده کشور امیدوار و نسبت به آسیب‌ها و اشکال‌ها، نکته‌سنج و حساس باشد؛ تا بتواند دست به خلق آثاری بزند که همه ایرانیان از تماشای آثار وطنی به ایرانی بودن خود افتخار کنند.

ضمن تمجید از تمامی دستاوردهای سینمای 118 ساله ایران، این روز فرخنده فرهنگی را صمیمانه به تمامی کوشندگان عرصه سینما و جملگی مخاطبان آن تبریک می‌گویم»   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.