ویرایش:
پنجشنبه، 14 مرداد 1400
آخرین اخبار
خبر
09:43 - 1398/2/15

جدول برنامه و بودجه سال 98 سازمان سینمایی اعلام شد

جدول کلی برنامه و بودجه سال 98 سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و مؤسسات مرتبط بر اساس مدل بودجه ریزی عملیاتی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، این جدول که شامل برنامه و بودجه سال 98 مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بنیاد سینمایی فارابی، موسسه سینما شهر، انجمن سینمای جوانان، خانه سینما و سایر فعالیت ها می شود با توضیحات ذیل توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی منتشر می شود.

1- این جدول با فرض تخصیص صد در صدی اعتبارات سینما تنظیم شده است. بدیهی است ردیف های جدول زیر در صورت کاهش تخصیص اعتبار، تسهیم به نسبت می شوند. البته در راستای اجرای سیاست «ایران، تهران نیست» اعتبارات استانی در هر شرایط، به صورت صددرصدتأمین خواهد شد تا اختلالی در اجرای فعالیت های سینمایی استان ها پدید نیاید.

2- همچنان که ملاحظه می شود با اجرای سیاست کوچک سازی و صرفه جویی، نسبت هزینه پشتیبانی به اعتبارات حمایت سینما در سال 98 کاهش چشمگیر خواهد داشت. همچنین با جذب مشارکت بخش دولتی و خصوصی و افزایش بهره وری، پیش بینی منابع مالی قابل تحقق نیز افزایش یافته و تلاش می شود هردو روند ادامه یابد.

3- در راستای شفافیت و پیش بینی پذیری، دستورالعمل های حمایتی برای فعالیت های (اقدامات) ستاره دار در خرداد ماه سال جاری، منتشر خواهد شد.

4- تخصیص اعتبارات هر حوزه منوط به انتشار عملکرد مالی و هزینه های پشتیبانی آن حوزه برای ماه های گذشته و انتشار دستور العمل های مربوط می باشد.

5- ماتریس تفاهم نامه های استانی نیز در هفته آینده منتشر می شود.

6- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار این جدول، از در گرفتن بحث های کارشناسی و ارائه طریق توسط صنوف سینمایی، سینماگران، منتقدان، صاحب نظران و روزنامه نگاران استقبال می کند تا نظرات صائب و ممکن را در اصلاحیه بودجه که در تابستان تنظیم می شود، لحاظ کند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی


انجمن سینمای جوانان ایران

 
بنیاد سینمایی فارابی

موسسه سینما شهر

خانه سینما

سایر فعالیت ها
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.