ویرایش:
پنجشنبه، 12 تیر 1399
آخرین اخبار
خبر
16:02 - 1398/10/18

جلسه شورای مدیران سازمان سینمایی با موضوع شهید قاسم‌سلیمانی برگزار شد

جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی با حضور «حبیب احمدزاده» و با موضوع سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، پیش از آغاز این جلسه مستند «مَکی مردی از اربعین» به کارگردانی حبیب احمدزاده از جشنواره فیلم‌های دانش‌آموزی به نمایش درآمد که در بخش‌هایی از آن سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی نیز حضور داشت. بعد از نمایش فیلم، «حبیب احمدزاده» با حضور در جلسه شورای معاونان سازمان سینمایی درباره این شهید بزرگوار سخنانی را مطرح کرد.


در ادامه جلسه، اقدام دبیر جشنواره فیلم فجر در اعلام اعطای تندیس شهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت در اولین ساعات پس از اعلام خبر شهادت او توسط تروریست‌های آمریکایی، مورد تحسین قرار گرفت و ضمن تأکید بر نقش موثر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در وفاق ملی و تأمین امنیت مرزهای کشور، مقرر شد تا این رویکرد، به عنوان محور اصلی استراتژی سازمان سینمایی در تولیدات سینمایی کشور، خصوصا در خصوص موسسات و حمایت‌هایشان قرار بگیرد.

در این جلسه، همچنین بر لزوم ثبت زندگی و وداع باشکوه این سردار ملی در گونه‌های مختلف تصویری تأکید شد و «محمد حمیدی‌مقدم» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و «سیدصادق موسوی» مدیرعامل انجمن سینمای جوانان، گزارشی از اقدامات انجام شده برای ثبت وداع با شکوه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی ارائه کردند. 


 
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.