ویرایش:
پنجشنبه، 12 تیر 1399
آخرین اخبار
گفتگو
15:17 - 1398/10/20

حسین انتظامی در گفت و گو با آنا مطرح کرد؛

جنبه مردمی جشنواره عمار به آشتی مردم با سینما می‌انجامد / چگونگی تعامل سازمان سینمایی و جشنواره مردمی سینمای ایران

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: جنبه مردمی جشنواره عمار به آشتی مخاطبان با سینما می‌انجامد که آن هم در مسیر توسعه سینما است.

حسین انتظامی در آخرین روز اکران فیلم‌های جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور در سینما فلسطین با وحید جلیلی مسئول شورای سیاستگذاری این جشنواره و جمعی از عوامل اجرایی و فیلمسازان دیدار و گفتگو کرد. وی همچنین در اکران فیلم مستند «خصوصی‌سوزی» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده نیز حضور پیدا کرد.رئیس سازمان سینمایی با اشاره به این که جشنواره مردمی فیلم عمار در طول ۱۰ سال گذشته از لحاظ کمّی و کیفی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: طبیعی است که هیچ فرد یا مجموعه‌ای نمی‌تواند ادعا کند که کارش بدون نقص است، اما به نظر می‌رسد جشنواره عمار در هدف‌گذاری‌های خود و به ویژه در استفاده از ظرفیت‌های مردمی موفق عمل کرده است؛ این که فیلمسازان جوان بتوانند آثار خود را در حوزه‌های مختلف سینمایی به معرض نمایش عمومی بگذارند، نکته مثبت دیگری است که باید تقویت شود.

وی درباره تعامل سازمان سینمایی و جشنواره عمار نیز اظهار کرد: هرگونه حرکتی که جنبه مردمی داشته باشد و به سیاست‌های سینمایی کشور که سازمان سینمایی مسئول آن است کمک کند، مورد حمایت ما است. این اقدامات می‌تواند تربیت فیلمساز، توزیع و نمایش فیلم و ارتقای سطح فیلمسازی باشد که از کارکردهای جشنواره عمار است.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه افزود: حرکت‌های فرهنگی مثل جشنواره عمار که در طول سال استمرار دارد و صرفاً یک رویداد سینمایی موردی نیست، حتماً در مسیر کمک به توسعه سینمای کشور و تربیت فیلمسازان و جهت‌دهی به آنها است. از سوی دیگر جنبه مردمی این جشنواره به آشتی مخاطبان با سینما می‌انجامد که آن هم در مسیر توسعه سینما است.

انتظامی در پاسخ به این پرسش خبرنگار خبرگزاری آنا که سازمان سینمایی چگونه می‌تواند در این فرایند تعامل دو طرفه نقش‌آفرینی کند نیز گفت: اگر فیلم‌های جشنواره فیلم عمار در چارچوب سیاست‌های حمایتی چهارگانه که از سوی سازمان سینمایی اعلام شده است قرار بگیرد، نهادهایی مثل بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و انجمن سینمای جوان می‌توانند از این تولیدات حمایت کنند. این حمایت می‌تواند از طریق مشارکت در زمینه بازاریابی، توزیع و حضور و نمایش در کشورهای خارجی صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه مقررات این گونه حمایت‌ها کاملاً روشن و در دسترس است؛ می‌توان از این طرفیت‌ها استفاده کرد. از سوی دیگر، با توجه به گستره جغرافیایی اکران‌های مردمی، این آمادگی وجود دارد که فیلم‌های جشنواره عمار از امکان سینماهای سیار برای نمایش فیلم‌ها استفاده کنند. این اتفاق اخیراً برای اکران فیلم «منطقه پرواز ممنوع» هم رخ داد و نتیجه خوبی گرفتیم.


 
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.