ویرایش:
شنبه، 18 مرداد 1399
آخرین اخبار
خبر
21:51 - 1399/4/16

سینما فردوسی بیرجند با اکران فیلم شنای پروانه آغاز بکار کرد

سینما فردوسی بیرجند پس از بازسازی و نوسازی بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، در مراسم بازگشایی این سینما حیدری خلیلی معاون مدیریت و منابع سازمان سینمایی در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از سپاه ، فرمانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: حمایت از بازسازی سینماهای قدیمی فعال در راستای کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی و به منظور ارتقای کیفیت خدمات سینمایی ، احترام به مخاطبان و تقویت بازار فرهنگی اکران سینمای کشور صورت می گیرد.

معاون مدیریت و منابع سازمان سینمایی افزود: برنامه سال سینمایی در استان در قالب تفاهم نامه استانی با جدیت بیشتر در سال ۱۳۹۹ اجرا خواهد شد.سینما فردوسی بیرجند با ۲۴۰ صندلی و هزینه یک میلیارد و پنجاه میلیون تومان بازسازی شد و۳۰۰ میلیون تومان از هزینه بازسازی سینما بصورت کمک بلاعوض از طریق سازمان سینمایی پرداخت شده است.

در مراسم بازگشایی سینما فردوسی بیرجند، فرماندهی سپاه استان خراسان جنوبی ، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون سازمان سینمایی ، فرماندار بیرجند ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایر هنرمندان و فیلم سازان استان حضور داشتند.

سینما فردوسی بیرجند با مالکیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بهره برداری بخش خصوصی در مرکز شهر بیرجند واقع شده است. 


 
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.