ویرایش:
چهار شنبه، 12 آذر 1399
آخرین اخبار
خبر
09:43 - 1399/8/6

معاون سازمان امور سینمایی کشور خبر داد:

احداث پردیس سینمایی امید در شهرهای فاقد سینما

معاون سازمان امور سینمایی کشور گفت: در راستای «سیاست ایران ، تهران نیست» باید از ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی برای احداث سینماهای جدید به ویژه در شهرهای فاقد سالن سینما حمایت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری به نقل از  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، حیدری خلیلی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید که با حضور فرماندار، شهردار مهاباد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: ۲۹۶ سالن سینما در کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مراحل مختلف ساخت قرار دارند و آذربایجان غربی با جمعیت ۳ میلیون ۳۰۰هزار نفر ، ظرفیت احداث حداقل ۳۵ سالن سینما را دارد.

وی افزود: احداث سینماهای جدید بویژه در شهرهای فاقد سینما، موجب توسعه و تقویت بازار سینمای کشور خواهد شد.معاون سازمان امور سینمایی ادامه داد: تا به امروز تفام نامه احداث پردیس سینمایی با شهرداران ۲۷ شهر در ۲۷ استان کشور با ظرفیت ۸۷ سالن امضا شده است.

حیدری خلیلی با بیان اینکه پردیس سینمایی امید در راستای کلان برنامه «عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداری ها احداث می شود، گفت: به درخواست مسئولان استان، محل اجرای پردیس سینمایی امید از شهر ماکو به شهر مهاباد تغییر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم افزود: مهاباد به جهت سابقه تاریخی و فرهنگی و جمعیتی و آمادگی مدیریت شهری به عنوان شهر منتخب استان برای اجرای پردیس سینمایی امید انتخاب شد.

وی با بیان اینکه تامین زمین و اجرای عملیات پروژه بر عهده شهرداری مهاباد می باشد، گفت: ۷۰۰ میلیون تومان توسط سازمان امورسینمایی به صورت بلاعوض برای احداث پردیس سینمایی امید به شهرداری مهاباد پرداخت می شود.

حجت الاسلام خدایاری تصریح کرد: نقشه و طراحی سازه پروژه با حمایت سازمان سینمایی تهیه و برای اجرا تحویل شهرداری می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: پردیس سینمایی امید مهاباد با ۳ سالن و پیش بینی ۳۶۵ صندلی در خیابان محمد قاضی - پارک خانواده شهر مهاباد با محوریت شهرداری احداث خواهد شد .

این مسئول با تاکید به اینکه تقویت زیرساخت های فرهنگی باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد، افزود: احداث پردیس سینمایی امید ادامه خواهد داشت و استانهای باقیمانده نیز مقصد پردیس سینمایی امید خواهند بود.  
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.