یادداشت مدیرعامل انجمن سینمای جوانان به‌مناسبت هفته فیلم اروپایی

14:37 - 1396/8/30

به‌مناسبت آغاز هفته فیلم اروپایی در تبریز، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، طی یادداشتی برگزاری هفته فیلم‌های اروپایی را سرآغازی برای رابطه بهتر بین انسان‌ها و گفتگوی بین فرهنگ‌ها دانست.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در یادداشت سیدصادق موسوی آمده است:

«امروزه سینما بهترین راه ارتباط بین انسان‌هاست. زبان تصویر در شرایط کنونی جهان بهتر از هر زبان دیگری، دردها و آرزوهای انسان معاصر را برای ما بازگو می‌کند. امیدوارم برگزاری هفته فیلم‌های اروپایی در تهران سرآغازی برای رابطه بهتر بین انسان‌ها و گفتگوی بین فرهنگ‌ها باشد. فراهم كردن بستر مناسب براي آشنايي با فيلم كوتاه جهان و آن‌چه امروز در دنيا مي‌گذرد از مهم‌ترين اتفاقاتي است كه مي‌تواند براي علاقه‌مندان این هنر در خارج از تهران بي‌افتد. هفته فيلم اروپايي با چنين هدفي پايه‌گذاري شده و اميدواريم به زودي امكان نمایش و تحليل اين فيلم‌ها در سراسر كشور محيا شود.»

هفته فیلم اروپایی در تبریز با نمایش آثاری از 8 کشور این قاره شامل؛ یونان، بلغارستان، آلمان، لهستان، مجارستان، دانمارک، هلند و اتریش، با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه مؤسسات فرهنگی اتحادیه اروپا در ایران و با همکاری DMC و گروه هنری آریانا از 29آبان‌ماه تا 2آذرماه از ساعت 18در سینما ناجی شهر تبریز برگزار می‌شود.