مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی:

فیلم محمد(ص) الگویی برای همکاری‌های سینمایی در منطقه است

11:19 - 1397/4/8
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، شامگاه پنجشنبه در مراسم اکران فیلم محمد (ص) در باکو گفت: فیلم هنرمند صاحب سبک کشورمان مجید مجیدی، الگویی مناسب برای همکاری‌های بلند پروازانه در سطح منطقه است.


به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از ایرنا، "علیرضا تابش'' که به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان به باکو، سفر کرده است، در این مراسم افزود: این همکاری‌ها می‌تواند به سرمایه‌گذاری مشترک، رشد سینما و همچنین تبادل تجربیات در سطح منطقه کمکی شایان توجه داشته باشد.

وی در مورد روابط سینمایی ایران و جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: با توجه به وضعیت تثبیت شده سینمای ایران در مقام پایگاهی قابل اطمینان برای صنعت فیلم هنری در جهان و با توجه به روند رو به رشد سینمای آذربایجان، تاکنون همکاری‌هایی در زمینه استفاده از نیروهای خلاق و متخصص ایرانی در فیلم‌های آذری محقق شده است.

تابش در ادامه افزود: جشنواره‌های بین‌المللی فیلم در ایران نیز در راستای گسترش همکاری‌های متقابل، تاکنون از حضور چهره‌هایی شاخص چون «رستم ابراهیم بکف»، «الچین موسی اوغلو»، «ایلگار نجف»، «خامیس مرادف» و «حمیده عمَرووا» در هیات‌های داوری بهره برده‌اند.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، خاطر نشان کرد که در سی و ششمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم‌های «باغ انار» و «خناس» در بخش‌های مختلف این رویداد به نمایش در آمده‌اند و «آصف رستم اف» عضو هیأت داوران نتپک بود.

تابش گفت: در حال حاضر هم نخستین تولید مشترک دو کشور با عنوان "قلعه خاموش" یا "های ولتاژ" به کارگردانی الهام قاسم اف و تهیه کنندگی امیر شهاب رضویان در مرحله تولید قرار دارد.
وی افزود: همکاری‌های سینمایی بین ایران و جمهوری آذربایجان می‌تواند در ابعادی متفاوت تحقق یابد. ابعادی که می‌توان در فیلم ارزشمند محمد (ص) ساخته کارگردان هنرآفرین ایرانی، مجید مجیدی، سراغ گرفت.

به گفته تابش، فیلم سینمایی محمد (ص) گذشته از مضامینی که برای جهانیان و هر کشور مسلمان حائز اهمیت است، ارزش‌های تولید را در سینمای منطقه ارتقاء بخشیده و در این رهگذر، از همکاری بسیاری از نخبگان سینمای جهان برای دستیابی به هدفی عالی نیز سود می‌جوید.

هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو از ششم تا دهم تیر ماه در باکو و گنجه برگزار می‌شود.