حبیب ایل بیگی: جشنواره فیلم کوتاه تهران اتفاق مهمی برای فیلم‌سازان جوان کشور است

09:14 - 1398/8/22

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در بازدید از سی­ و­ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران درباره این رویداد سینمایی گفت: «جشنواره فیلم کوتاه را دوست دارم و این علاقه به سال‌هایی که در سینمای جوان فعالیت می‌کردم، مربوط می‌شود. به نظرم این جشنواره یک اتفاق مهم برای تمام جوانان فیلم‌ساز کشور است.»

به گزارش ستاد خبری سی­ و­ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ «حبیب ایل‌بیگی» که در یکی از نشست‌های آموزشی جشنواره حضور پیدا کرده بود، افزود: « مجموعه نشست‌های تخصصی «۳۶-۲۰» مباحث مفیدی ارائه می‌شود که برای تمام فیلم‌سازان می‌تواند مثل یک کلاس دانشگاه باشد. با این نشست یک عدالت فرهنگی نیز ایجاد می‌شود چون کسانی که علاقه‌مند به این حوزه هستند، می‌توانند دراین دوره‌ها شرکت کنند. امشب در بازدید از سی و ششممین دوره جشنواره شاهد استقبال خوب و وکم‌نظیر مخاطبان بوده‌ام.»

مدیرعامل اسبق انجمن سینمای جوانان ایران درباره رشد مخاطبان فیلم کوتاه درسال‌های اخیر توضیح داد: «در ابتدا باید بگویم نمی‌توانیم میزان و برابری در مخاطب برای سینمای بلند و کوتاه قائل باشیم. بالطبع سینمای بلند تجاری است و تماشاگرش عموم مردم هستند، اما مخاطبان سینمای کوتاه خاص‌ترند، اما آن‌چه در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم، می‌توان گفت؛ فیلم کوتاه شاهد مخاطبان حداکثری بوده است.»